MacBook pozostaje wzorniczym arcydziełem. Niezliczone przemyślane rozwiązania zaskakują użytkownika tego laptopa na każdym kroku i czynią jego dzień powszedni lżejszym i przede wszystkim piękniejszym.

Jakość wykonania jest jak dotąd właściwie niezrównana i wielu producentów komputerów przenośnych dobrze by na tym wyszło, gdyby tak na dłuższy czas skombinowali sobie MacBooka i postudiowali go dogłębnie. Na odrobinę krytyki zasłużyły sobie jedynie bardzo ostre krawędzie obudowy.

Klawiatura, jak to w systemach Apple, jest znakomita.

Gładzik MacBooka jest natomiast dowodem na to, że da się z powodzeniem zestawić w jednym idealny design oraz komfort obsługi (uzyskany za sprawą oprogramowania), czyli coś, o co wiele marek nie jest się w stanie pokusić.

Poprzez zastosowanie procesora Intel Core 2 Duo wydajność tej maszyny została podniesiona o kolejne oczko, tak że góruje teraz praktycznie nad możliwościami większości porównywalnych, skrojonych pod wymogi Windows aparatów.

Wielkim atutem MacBooka jest fakt, iż podczas pracy bez obciążenia właściwie zachowuje milczenie. Biada jednak temu, kto zdecyduje się spiąć go ostrogami. Takie gwałtowne pobudzenie sprawi, że co koń wyskoczy pogna do pracy wentylator. Jego hałas zaś skłoni użytkownika do jak najszybszego powrotu do niewymagających zajęć w rodzaju edytowania tekstów czy też wertowania internetu.